تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی

احتمالا تا به حال برای شما پیش آمده که دستگاه ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود یا به درستی فرآیند شستشو را انجام نمی دهد. این موضوع کاملا عادی است که گاهی اوقات دستگاه خراب شده یا عملکرد آن دچار اختلال شود. خرابی و کار نکردن ماشین لباسشویی ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. گاهی اوقات شما می توانید با یک بررسی ساده و در منزل مشکل را پیدا و رفع نمایید، اما گاهی اوقات نیز نیاز به بررسی توسط یک تکنسین متخصص و تعمییر ماشین لباسشویی در منزل است. تعمیر ماشین لباسشویی در منزل در صورتی که دستگاه دچار مشکلی جدی باشد، امری مهم است و بهتر است در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای رسیدگی به آن اقدام شود. تکنسین های متخصص ما در آی سرویس آماده هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم دستگاه برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران حاضر شوند، برای این امر کافی ست تنها با ما تماس بگیرید.

 

مشکلات رایج انواع ماشین لباسشویی

چه زمانی باید ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟

بسیاری از مشکلات ماشین لباسشویی نیاز به تجربه و تعمیرات حرفه ای دارد. مخصوصا اگر قطعات نیاز به تعمیر داشته باشند. باید توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی به یک باره از کار نمی افتد، بلکه از قبل علائمی نشان داده و هشدار داده می دهد. به عنوان مثال اگر ماشین لباسشویی صدا می دهد یا دچار لرزش شده است، نیاز به تعمیر دارد، اما بسیاری تا زمانی که ماشین لباسشویی کاملا از کار نیوفتد به فکر تعمیر آن نمی افتند. توجه داشته باشید که در صورت هرگونه عیب یا ایراد در فرآیند عادی شستشو، نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی در منزل است. برخی از مشکلات ماشین لباسشویی نیز لزوما با چشم دیده نشده و به صورت فیزیکی نشان داده نمی شوند. به عنوان مثال لباس ها پس از شستشو دچار سفیدک شده، لک ها روی لباس باقی مانده یا لباس به خوبی شسته نمی شود. این موارد نیز، نیاز به بررسی داشته و بهتر است قطعات داخلی توسط یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی در تهران یا شهرستانتان بررسی شود. اغلب موارد قطعات با تعمیر قابل استفاده مجدد هستند، گاهی نیز نیاز به تعویض قطعه است.
از جمله مشکلاتی که تعمیر کاران این وسیله در حین تعمیر با آن مواجه هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دکمه تایمر ماشین کار نمی کند.
 • سر و صدا های نا هنجاری که در حین چرخیدن ماشین لباسشویی از آن تولید می شود.
 • ماشین لباسشوی بوی سوختگی می دهد.
 • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
 • ماشین آبگیری شده اما بدون وقفه آب جمع شده تخلیه خواهد شد و مراحل شستشو تکمیل نمی شود.
 • واشر آب لباسشویی خراب شده و آب به داخل ماشین نمی رسد و باعث می شود عملکرد شستشو ناقص باشد.

تعمیر ماشین لباس شویی خود را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی نیز لزوما با چشم دیده نشده و به صورت فیزیکی نشان داده نمی شوند. به عنوان مثال لباس ها پس از شستشو دچار سفیدک شده، لک ها روی لباس باقی مانده یا لباس به خوبی شسته نمی شود. این موارد نیز، نیاز به بررسی داشته و بهتر است قطعات داخلی توسط یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی در تهران یا شهرستانتان بررسی شود. اغلب موارد قطعات با تعمیر قابل استفاده مجدد هستند، گاهی نیز نیاز به تعویض قطعه است.

در زیر 5 عامل هشداردهنده خرابی ماشین لباسشویی که قبل از نیاز به تعویض، با تعمیر لباسشویی در منزل قابل رفع است را شرح داده ایم:

1- نشت بیش از حد نشت ماشین لباسشویی معمولا یکی از بارزترین علائم ایراد در ماشین لباسشویی است. به طور معمول، این مشکل در نتیجه سرریز شدن یا اتصال شل است. اگر دستگاه شما قدیمی است احتمالا باید بار کمتری درون لباسشویی قرار دهید. یا احتمالا شیلنگ آب واقع در پشت لباسشویی دچار فرسودگی شده یا از جای خود درآمده است. قبل از هرچیز این موارد را بررسی کرده و اگر مشکل حل نشد، لازم است با یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی در منزل تماس بگیرید تا علت را بررسی و تعمیرات لازم را انجام دهد.

2- ماشین لباسشویی سر و صدای زیادی دارد. اگر به نظر می رسد زمانی که از لباسشویی استفاده می کنید، قصد پرواز دارد، احتمالا دستگاه در وضعیت نامتعادلی است. به طور معمول، این یک راه حل آسان بوده که با جابه جایی دستگاه قابل حل است. با این حال، قبل از این که آن را به عنوان یک نقص ساده در نظر بگیرید، هنوز نشانه یک مشکل است و قبل از این که منجر به اتفاق بدتری شود باید اقدام کنید. اگر تنظیم ماشین لباسشویی کارساز نبود، ممکن است لازم باشد سوار موتور یا درام دستگاه را محکم کنید. شما می توانید با یک تکنسین یا متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی در تهران یا شهرستان خود تماس بگیرید تا ببینید آیا این مشکل قابل رفع است و هزینه انجام آن چقدر است. بسته به هزینه اعلام شده، می توانید برای تعمیر یا خرید یک لباسشویی جدید اقدام کنید.

3- ماشین لباسشویی حرکت می کند. ماشین لباسشویی باید هنگام فرآیند شستشو و چرخش در سر جای خود باقی بماند و حرکتی نداشته باشد. اگر دستگاه شما حرکتی داشت به طوری که انگار در حال راه رفتن است، باید عیب یابی انجام شود. برای حل این مشکل می توانید چندین کار انجام دهید. دقیقاً مانند زمانی که دستگاه شما سر و صدای زیادی ایجاد می کند، مطمئن شوید که جای آن تنظیم است. این ممکن است تمام چیزی باشد که برای جلوگیری از حرکت بیش از حد آن لازم است. به خاطر داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی که حرکت می کند یا به عبارتی راه می رود، کار خود را به خوبی انجام دهد، این قطعاً نشانه یک مشکل است که در صورت عدم رفع شدن، ممکن است به مشکلات بزرگتری نیز منجر شود. یکی از مشکلاتی که حرکت ماشین لباسشویی به دنبال دارد، خارج شدن دستگاه از اتصالات خود است. اگر دستگاه شما به خوبی سرجای خود تنظیم است، اما هنوز هم حرکت می کند، بهتر است برای رفع مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی در منزل خود، با متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی در تهران یا شهرستان‌تان تماس بگیرید.

4- آب وارد دیگ لباسشویی نمی شود. اگر دیگ لباسشویی شما پر نمی شود، چندین عامل وجود دارد، احتمالا شیلنگ پیچ خورده یا در شیرهای آب سرد و گرم مشکلی به وجود آماده است. اگر هر سه مورد را بررسی کردید و هیچ مشکلی وجود نداشت، ممکن است نوعی عارضه در شیر یا فیلتر آبگیر شما ایجاد شده باشد که باید توسط یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی در منزل بررسی شود. مشکل دیگری که ممکن است وجود داشته باشد، این است که دیگ پر از آب می شود اما مثل قبل نیست. نگاهی به سوئیچ درب و تسمه ها بیندازید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کنند. تعویض تسمه ها نسبتاً آسان است اما سوئیچ درب نیاز به تخصص بیشتری دارد.

5- ماشین لباسشویی با آب پر می شود اما تخلیه نمی شود. یکی دیگر از مشکلاتی که احتمالا ممکن است برای لباسشویی شما پیش آید و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی در منزل دارد، تخلیه نکردن ماشین لباسشویی است. البته این مورد نیز با چند بررسی قابل تشخیص است. به عنوان مثال پمپ دستگاه شما ممکن است با یک تکه پارچه یا سایر موارد مربوط به شستشو مسدود شود این مورد با یک بررسی ساده قابل رفع است. گاهی نیز شیلنگ خروجی تاخورده است که می توانید بررسی کنید و در صورت وجود تاب خوردگی آن را برطرف کنید. برخی از مشکلات دیگر مانند کثیف شدن فیلتر یا خراب شدن پلاتین تایمر مربوط به پمپ نیاز به رسیدگی و بررسی دقیق داشته که برای رفع این گونه مشکلات بهتر است با یک تکنسین متخصص تعمیر ماشین لباسشویی در تهران یا شهرستان خود تماس بگیرید. 

تعمیر موتور ماشین لباسشوی در محل

قلب تپنده ی ماشین لباسشویی موتور آن است و در نتیجه بهتر است انواع موتور های به کار رفته در ماشین های لباسشویی رابهتر بشناسید که این وسیله دارای 3 نوع موتور متفاوت است:

 • موتور هایی که بدون تسمه، زغال و پولی کار می کنند، کمپانی ال جی از تولید کنندگان پیشتاز این نوع موتور است
 • موتور ساده DC
 • موتور های القایی آسنکرون که امکان چرخش تند و کند را به ماشین لباسشویی می دهند.

برای تعمیر ماشین لباسشویی باید یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی حضور داشته باشد تا با آگاهی های که در این زمینه دارد بتواند ایراد موتور ماشین لباسشویی را پیدا کنند ودر صدد تعمیر و یا تعویض موتور ماشین لباسشویی باشد.

جمع بندی

برای تعمیر ماشین لباسشویی که تقریبا یک وسیله سنگین به حساب می اید می توانید به تعمیر کارانی که در منزل تعمیرات را انجام می دهند تماس بگیرید تا در منزل عیب وسیله را پیدا کرده و بدون نیاز به جابجایی آن را تعمیر کنند. هم چنین اگر سالیانه این وسیله را سرویس کنید باعث می شود که هیچ مشکلی برای ماشین لباسشویی شما پیش نیاد.

متخصصین ماهر و با تجربه، تقریبا تمام مشکلات این وسیله را می شناسند و به راحتی می توانند آن را حل کنند. پس بهتر است زمانی که نیاز به تعمیر این وسیله است با افراد متخصص تماس بگیریم تا مانند تعمیر یخچال در منزل، این وسیله سنگین هم در منزل تعمیر شود.

از جمله مشکلاتی که تعمیر کاران این وسیله در حین تعمیر با آن مواجه هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دکمه تایمر ماشین کار نمی کند.
 • سر و صدا های نا هنجاری که در حین چرخیدن ماشین لباسشویی از آن تولید می شود.
 • ماشین لباسشوی بوی سوختگی می دهد.
 • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
 • ماشین آبگیری شده اما بدون وقفه آب جمع شده تخلیه خواهد شد و مراحل شستشو تکمیل نمی شود.
 • واشر آب لباسشویی خراب شده و آب به داخل ماشین نمی رسد و باعث می شود عملکرد شستشو ناقص باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

تعمیر ماشین لباسشویی یک معضل بزرگ و سخت است که بیشتر خانواده ها این روز با آن رو برو هستند چون تعمیر لباسشویی بسیار پیچیده است و تعمیرات ماشین لباسشویی توسط افراد غیر متخصص غیر ممکن است و ممکن است خرابی بیشتری به بار آورد. پس بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی آسیب دیده آن را به متخصصان این کار بسپارید و از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل استفاده کنید.

از آنجاییکه تعمیر این وسیله توسط خود فرد کار دشواری است و قطعا باید به یک متخصص تعمیرات ماشین لباسشوی مراجعه کنید، تعمیر ماشین لباسشویی و خرابی ماشین لباسشویی خود یک معضل بسیار بزرگ است که فکر اکثر خانواده ها را به خود درگیر خواهد کرد.

 تعمیر لباسشویی یکی از نیاز های اصلی افراد است به علت این که خرابی این وسیله باعث صرف وقت زیاد جهت شستشوی لباس ها با دست می شود و این موضوع بسیار زمان بر و خسته کننده خواهد بود. ماشین لباسشویی امروزه به عنوان پر استفاده ترین وسیله برقی در هر خانه ای شناخته می شود و در واقع کمتر خانه ای یافت می شود که بدون ماشین لباسشویی باشد.

 

نحوه ی عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

امروزه به علت گسترده بودن اینترنت و فضای مجازی و هم چنین مسلط بودن افراد به اینترنت می توانیم بسیاری از مشکلات و خرابی ها را به راحتی جستجو و حل کنیم.

البته با توجه به اینکه لباسشویی یک وسیله بسیار پیچیده است، هر فرد غیر فنی نمی تواند عیب یابی و تعمیر لباسشویی را انجام دهد و یا به تعمیر اجزای داخلی و قطعات آن بپردازد اما راه حل ساده تری وجود دارد که می توان به واسطه آن، مشکلات معمولی و عادی تعمیرات ماشین لباسشویی را برطرف کرد.

با توجه به این که ماشین لباسشویی یک وسیله پیشرفته محسوب می شود، افرادی که فنی هستند در این حیطه آموزش دیده اند و نحوه ی عملکرد این وسیله را کامل می دانند در نتیجه می توانند عیب های این وسیله را درمنزل و محل به راحتی شناسایی و تعمیر کنند.

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی و سرویس سالانه

تعمیرات ماشین لباسشویی بسیار پر هزینه و سنگین است پس بهتر است به جای پرداخت هزینه های کلان در زمان تعمیر به دنبال راه حلی مناسب تر باشیم تا بتوانیم از تمامی مشکلات دوری کنیم.

یکی از راه ها و روش هایی که می توان برای صرفه جویی در هزینه های تعمیر ماشین لباسشویی استفاده کرد این است که سالیانه و به صورت مرتب لباسشویی خود را سرویس کنیم.

بعضی از افراد بر این باور هستند که تا زمانی که ماشین لباسشویی آن ها دچار مشکل نشده باشد نیازی به حضور متخصص و کارشناسان نخواهد بود اما درست زمانی که ماشین لباسشویی آن ها خراب شده و به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی نیاز پیدا خواهد کرد متوجه می شوند که این مشکل به راحتی با انجام سرویس های سالیانه قابل رفع بود.

از جمله مشکلاتی که در صورت عدم سرویس کردن و مراقبت سالیانه و دوره ای ماشین لباسشویی به وجود می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم باز شدن درب لباسشویی برای خارج کردن لباس ها
 • عدم تخلیه آب در پایان شستشوی لباس ها
 • روشن نشدن ماشین لباسشویی
 • عدم آب گیری به موقع حین شستشوی لباس

پس دقت داشته باشید که با توجه به مواردی که گفته شد بهتر است سالیانه تاریخی ثابتی برای سرویس دهی و تعمیر ماشین لباسشویی خود مشخص کنید تا ماشین لباسشویی سالم و با طول عمر بالا داشته باشید.

 

خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی

خدماتی که توسط افراد متخصص برای سرویس سالیانه لباسشویی توسط تعمیر کاران انجام می شوند:

 • تعویض دیگ و تعمیر لباسشویی
 • سرویس و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی
 • تعویض لاستیک موجود در دور درب ماشین لباسشویی
 • تعویض تایمر و تعمیر ماشین لباسشویی
 • تعویض شیر الکتریکی ماشین لباسشویی
 • تعویض کمک های ماشین لباسشویی

این اقدامات زمانی توسط تعمیرکاران، انجام می شود که در حین انجام عمل سرویس دهی یکی از این قطعه ها دچار کهنه گی یا آسیبی دیدگی باشد که اگر آن را تعویض نکنند بعد ها دچار معضلات بزرگتر و پر هزینه تری خواهند شد.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

ما آماده ایم تا لباس شویی شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر کنیم.​

اگر ماشین لباسشویی‌تان دچار مشکل شده و به نظر می آید که نیاز به تعمیر یا عیب یابی دارد، می توانید با ما تماس بگیرید. ما در سریع ترین زمان ممکن، نزدیکترین تعمیرکار خود را برای رفع و عیب یابی به محل سکونت شما ارسال خواهیم کرد. اگر ماشین لباسشویی شما نیاز به تعویض قطعات داشته و یا احساس می کنید نیاز به سرویس دارد نیز با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با مجموعه تماس گرفته و از همکاران ما درخواست تعرفه های قیمتی را داشته باشید. ما با مجموعه ای از تکنسین های کار آزموده و مجرب همیشه آماده و در خدمت شما هستیم و بهترین خدمات را به شما ارائه خواهیم کرد.