خراب شدن ماشین لباسشویی، یک اتفاق واقعاً ترسناک و ناراحت کننده است. وقتی که ماشین لباسشویی از کار می‌افتد، جدای از مدت زمانی که باید برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل یا تعویض این وسیله صبر کرده و زحمتی که برای شستن لباس‌ها بکشید، تأمین هزینه تعمیر هم ممکن است برای شما مشکل باشد. با این حال، خوشبختانه همه مشکلاتی که برای یک ماشین لباسشویی پیش می‌آید، نشان دهنده این نیستند که وسیله شما به آخر عمر خود نزدیک شده است. در واقع، بسیاری از این مسائل، تنها به یک تعمیر سریع نیاز دارند. خبر خوب این است که اگر شما علامت‌های خرابی یا عملکرد ضعیف ماشین لباسشویی را بشناسید، می‌توانید به موقع از خرابی کامل آن جلوگیری کنید. بنابراین، گوش به زنگ باشید. اگر ماشین لباسشویی شما هر یک از نشانه‌های زیر را آشکار کرد، سریعا با یک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در منزل از قبیل آی سرویس تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

مواردی که برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل باید بررسی کنید

اگر ماشین لباسشویی شما سروصدای زیادی تولید می‌کند.

آیا لباسشویی شما طوری سروصدا می‌کند که انگار کسی در حال کتک زدن آن است؟

اگر در زمان شسته شدن یا خشک شدن لباس‌ها صداهای نسبتا بلندی را از ماشین لباسشویی خود می‌شنوید، این را به عنوان یک نشانه منفی گرفته و به فکر تعمیر ماشین لباسشویی در منزل باشید. بهتر است بدانید که سروصدای زیاد لباسشویی نشان دهنده وجود یک مشکل در موتور یا دیگ وسیله است. چک شدن توسط یک متخصص فنی به حل مشکل کمک می‌کند.

اگر ماشین لباسشویی شما آب خیلی کم یا خیلی زیادی مصرف می‌کند.

  • آیا پس از اتمام کار وسیله، مقداری آب درون دیگ ماشین لباسشویی خود مشاهده می‌کنید؟
  • یا برعکس، آیا به نظر می‌رسد که حتی برای مقادیر زیاد لباس، سطح آب موجود در دیگ بسیار پایین است؟
  • آیا از ماشین لباسشویی شما آب چکه می‌کند؟

همه اینها نشانه‌هایی از وجود یک مشکل بزرگتر هستند: این که آب بطور کامل از ماشین تخلیه نمی‌شود. یا دیگ به درستی از آب پر نمی‌شود و احتمالا در نقطه‌ای از وسیله شما نشتی وجود دارد. بطور کلی، مشکلات مربوط به آب، از نشانه‌هایی هستند که باید شما را به فکر تماس با یک کارشناس فنی بیندازند.

اگر ماشین لباسشویی رخت‌های شما را تمیز نمی‌شوید برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل اقدام کنید.

اگر به نظر می‌رسد که لباس‌های شما به تمیزی قبل شسته نمی‌شوند (برای اطمینان از این موضوع کف جوراب‌های خود را چک کنید)، احتمالا مشکلی در عملکرد وسیله وجود دارد.

آیا جدیداً لازم است که به طور مرتب یک چرخه شست و شو را تکرار کنید؟

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از این مشکل چشم‌پوشی کنید. زیرا مسئله بسیار مهمی محسوب می‌شود و به تعمیر جدی نیاز دارد. بنابراین از خاطر نبرید که اگر برای کار کردن درست لباسشویی باید چند دور آن را روشن کنید، حتما مشکلی وجود دارد که به تعمیر ماشین لباسشویی در منزل یا محل دیگری نیاز دارد.

اگر اعداد درج شده روی قبض‌های آب و برق شما ناگهان دچار تغییر اساسی شده‌اند.

اگر بدون هیچ دلیل مشخصی هزینه‌های آب و برق شما سر به فلک کشیده اند، خراب شدن ماشین لباسشویی را به عنوان یکی از گزینه‌های مقصر در نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که این مشکلی است که باید فوراً به آن رسیدگی شود. چرا که هرچه زودتر برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل اقدام کنید، هزینه کمتری متقبل خواهید شد.

اگر به طور مداوم ماشین را بیش از حد پر می‌کنید.

با این که بیشتر دلایل خراب شدن ماشین لباسشویی از کنترل شما خارج است. اما این مورد را به راحتی می‌توانید مدیریت کنید. ممکن است گاه به گاه مجبور شوید که لباس‌های درون ماشین را به هم فشار دهید تا یک حوله دیگر را نیز درون مخزن بچپانید. اما عادت به بار کردن مقدار بیش از حد لباس درون ماشین لباسشویی اصلاً ایده خوبی نیست. این کار فشار زیادی را به موتور وارد کرده و باعث فرسوده شدن آن می‌شود.

اگر مقدار بسیار زیادی پودر رخت‌شویی مصرف می‌کنید.

استفاده از مقدار بیش از حد پودر رخت‌شویی برای شستن لباس‌هایی که خیلی کثیف هستند، هر از گاهی اشکال ندارد. اما انجام این کار به صورت مکرر، به عملکرد ماشین لباسشویی شما آسیب می‌زند. با توجه به نظر کارشناسان فنی، وجود مقدار بیش از حد پودر، چرخه آب‌کشی را طولانی خواهد کرد. در کنار مصرف زیاد برق، این مسئله ماشین لباسشویی شما را هرچه سریع‌تر به آخر عمر خود نزدیک می‌کند. بنابراین، همیشه سعی کنید که مقدار صحیح پودر لباسشویی را در دستگاه بریزید، بخصوص اگر ماشین شما بازدهی بالایی دارد.

اگر بویی ناخوشایند از ماشین لباسشویی به مشام می‌رسد.

باور این که لباس‌های شما تمیز شسته می‌شوند، اما دستگاه شما بوی بدی می‌دهد، کمی دشوار است. گرچه حتما این موضوع خوشایندی برایتان نیست، اما معمولاً این مشکل در عملکرد ماشین لباسشویی شما اختلالی ایجاد نمی‌کند. مدل‌های لباسشویی که درب جلو دارند، بیشتر کپک می‌زنند. برای جلوگیری از ایجاد بو، بهتر است رطوبت اضافی را پس از اتمام کار ماشین خشک کرده و در صورت امکان درب ماشین را باز بگذارید.

بوی بد ماشین لباسشویی

سوالات متداول در مورد تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

1- آیا برای درخواست تعمیرکار ماشین لباسشویی باید به محل خاصی مراجعه کنیم؟

برای درخواست تعمیرکار ماشین لباسشویی از آی سرویس، کافی ست با شماره های 021۲۲۶۳۵۶۱۵ یا 021۳۴۲۳۶ تماس بگیرید و مشکل خود را با مسئول مربوطه در میان بگذارید. یک راه دیگر برای تماس با مشاورین مجرب ما در آی سرویس، پر کردن فرم مشاوره در صفحه تماس با ما است.

2- از زمان ثبت درخواست تا اعزام تعمیرکار ماشین لباسشویی چقدر طول می‌کشد؟

اعزام تعمیرکار در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از ثبت درخواست انجام خواهد شد.

3- هزینه تعمیرکار ماشین لباسشویی چگونه باید پرداخت شود؟

پس از تعمیر ماشین لباسشویی در منزل و تکمیل کار، هزینه مربوطه را می‌توانید به صورت نقدی یا به حساب شرکت واریز کنید.