امروزه تمامی لوازم خانگی مانند لباسشویی، یخچال، تلویزیون، جاروبرقی و…، در خانه ها کاربرد داشته و زندگی بدون آن ها تقریبا غیرممکن است. در راستای استفاده از این لوازم، امکان خرابی و آسیب به آن ها وجود داشته که در این گونه موارد به یک راهنما جهت تعمیر لوازم خانگی خود نیاز خواهید داشت. تعمیر لوازم خانگی در تهران شامل عیب یابی بخش های مکانیکی و فرآیند مربوط به تعمیر آن ها است. اگر تمایل دارید مشکلات مربوط به تعمیر لوازم خانگی خود را پیدا کرده و برای آن اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله از آی سرویس با ما همراه باشید.

مشکلات رایج لوازم خانگی برای تعمیر لوازم خانگی

یکی از مهم ترین بخش های تعمیر لوازم خانگی، عیب یابی اولیه و رفع مشکلات مربوط آن است. در این بخش به بررسی چند نمونه از مشکلات رایج در برخی از لوازم خانگی پرداخته ایم:

مشکلات مربوط به یخچال

یخچال از جمله لوازم خانگی است که در صورت خرابی نیاز به رسیدگی و تعمیر فوری دارد. از جمله مشکلات یخچال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرد نکردن یخچال: سرد نکردن یخچال یکی از متداول ترین مشکلاتی است که ممکن است برای یخچال شما رخ دهد. این مشکل ناشی از تنظیمات دمای اشتباه، خراب شدن واشر درب یا مشکل در کوندانسور است.
 • یخ زدن وسایل درون یخچال: این مشکل معمولاً به دلیل خراب شدن ترموستات یا دمپر رخ می دهد..
مشکلات مربوط به یخچال

مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی

لباسشویی نیز از جمله لوازمی است که نیاز به تعمیر و رسیدگی فوری دارد. از جمله مشکلات این وسیله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد سر و صدای زیاد: این مشکل معمولا به دلیل فرسوده شدن مخزن یا خراب شدن یاتاقان لباسشویی رخ می دهد.
 • تخلیه نکردن لباسشویی: گرفتگی پمپ، گرفتگی لوله منتهی به پمپ آب، گرفتگی مسیر تخلیه و… از جمله مهم ترین دلایل بروز این مشکل هستند.

 

مشکلات مربوط به ماشین ظرفشویی

امروز استفاده از ماشین ظرفشویی بسیار رایج بوده و بهتر است در صورت هرگونه عیب در این وسیله سریعاً برای رفع مشکل و تعمیر آن اقدام نمایید. برخی از مشکلات مربوط به ماشین ظرفشویی به شرح زیر است:

 • ایجاد سر و صدا هنگام کار: این مشکل ممکن است به دلیل خراب شدن پمپ، اشتباه چیدن ظروف درون لباسشویی، خرابی بازوهای آبپاش و… باشد.
 • تمیز نبودن ظروف پس از شست‌وشو: گاهی رخ می دهد که ظرف ها پس از فرآیند شست‌وشو هنوز تمیز نشده و مقداری از مواد غذایی روی آن ها باقی مانده است. این مشکل اغلب به دلیل کثیف بودن کناره ها و اطراف واشر لاستیکی درب، فیلتر تخلیه و… رخ می دهد. خراب شدن بازوها و آبپاش نیز، امکان بروز این مشکل را افزایش خواهد داد.

نحوه تعمیر لوازم خانگی

بررسی مشکلات اساسی قبل از تعمیر لوازم خانگی همیشه کارساز بوده و در بسیاری از هزینه های تعمیر صرفه جویی خواهد کرد. قبل از اقدام به تعمیر لوازم خانگی در تهران بهتر است این بررسی های ساده را انجام دهید:

 • تنظیمات مربوط به برق را بررسی کنید. از اتصال دستگاه به برق، روشن بودن آن، جریان برق و… مطمئن شوید.
 • برخی از وسایل در صورت قرار گرفتن روی سطوح ناهموار کار نمی کنند. بهتر است حتما از قرارگیری درست لوازم خانگی خود مطمئن شوید.
 • به عمر وسیله خود نگاه کنید. اگر طول عمر مفید لوازم خانگی تان به پایان رسیده است، بهتر است آن را با یک وسیله جدید جایگزین کنید. طول عمر مفید درون دفترچه راهنما ذکر شده است.
 • قطعات متحرک را بررسی کنید. فرسودگی یا نقص در قطعات، یکی از دلایل اصلی کار نکردن و نیاز به تعمیر لوازم خانگی است. قبل از اقدام برای تعمیر، نگاهی به قطعات متحرک مانند موتور انداخته و از کار کردن صحیح آن ها اطمینان حاصل کنید.
 • معمولا اغلب لوازم خانگی دارای خنک کننده هستند. برای این منظور بهتر است به روال کاری خنک کننده و این که چگونه کار می کنند، آشنایی داشته باشید. این امر تعمیر لوازم خانگی و تشخیص مشکلات آن را آسان تر خواهد کرد.
 • واشرها را تعویض کنید. درهای یخچال، گاز، ماشین لباسشویی و… دارای واشر و زهوار هستند. بهتر است قبل از هرکاری این لوازم را بررسی کرده و از این که ترک یا آسیبی ندارند، اطمینان حاصل کنید.
 • کد خطاهای وسایل را بررسی کنید. امروزه معمولاً تمامی وسایل با ارسال یک کد خطا، عیب خود را بیان می کنند. اگر دستگاه کد خطا می دهد، با مراجعه به اینترنت یا با استفاده از دفترچه راهنما، به راحتی کد خطا را پیدا کرده و بررسی کنید که آیا خودتان قادر به تعمیر هستید یا نیاز به بررسی توسط تکنسین حرفه ای دارید.

دستگاه خود را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

از آنجایی که تعمیر لوازم خانگی در تهران و سایر شهرستان ها امری تخصصی است، در صورتی که برای تعمیر لوازم خانگی خود تخصص و مهارت کافی ندارید، حتما از متخصصین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. متخصصین و تکنسین های ما در آی سرویس با شرکت در دوره های آموزش تعمیر لوازم خانگی، مهارت های لازم را کسب کرده و آماده هرگونه خدمت رسانی در این زمینه به شما هستند. فقط کافی ست با ما تماس بگیرید.

تمامی این موارد بستگی به مشکل دستگاه دارد. اگر دستگاه باید به تعمیرگاه منتقل شود، احتمالاً زمان بیشتری نیاز به تعمیر دارد، اما در صورت امکان تعمیر حضوری در منزل، فرآیند عیب یابی و تعمیر سریع تر صورت خواهد گرفت.

همان طور که در طول مقاله اشاره کردیم شما می توانید با برخی از بررسی های ساده، عیب وسیله خود را تشخیص دهید. با این حال در صورت نداشتن تخصص کافی، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر نکرده و تعمیر لوازم خانگی در تهران را به طور تخصصی به ما بسپارید.

برای این منظور کافی ست با شماره های 021۲۲۶۳۵۶۱۵ یا 021۳۴۲۳۶ تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین می توانید از طریق فرم مشاوره در صفحه تماس با ما، با مشاورین ما در آی سرویس در تماس باشید