گاهی ممکن است متوجه صدا دادن ماشین لباسشویی خود در هنگام خشک کردن لباس ها شده باشید. این صداها ممکن است به دلایل مختلفی بروز دهد که برخی از آن ها به سادگی قابل رفع هستند. با این حال بهتر است در هنگام شنیدن هرگونه صدایی، سریعا در صدد رفع آن برآیید، زیرا ممکن است ساده ترین مشکلات در صورت عدم رسیدگی، باعث صدمات و آسیب‌های جدی به ماشین لباسشوییی شما شوند.

در ادامه به چند دلیل احتمالی که ممکن است باعث صدا دادن ماشین لباسشویی شما شوند اشاره کرده ایم. شما می توانید در هر زمانی که بخواهید برای رفع و تعمیر ماشین لباسشویی در منزل با تیم آی سرویس تماس بگیرید تا از مشکلات جدی‌تر پیشگیری کنید.

دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن

مشکل در بلبرینگ

یکی از مهم‌ترین دلایلی که ممکن است باعث صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن شود، ساییدگی و فرسودگی بلبرینگ هاست. بلبرینگ ها یا یاتاقان دیگ باعث می شوند که سبد شست‌و‌شو آزادنه حرکت کرده و به چرخش درآید. در صورتی که بلبرینگ دچار فرسودگی یا مشکل شود، سر و صدای زیاد و غیرمعمولی ایجاد می شود. به همین دلیل علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن می تواند با فرسودگی یاتاقان یا بلبرینگ مرتبط باشد.

برای رفع این مشکل می توانید واشرهای درب و لبه ماشین را بررسی کرده و از فرسودگی یا خرابی بلبرینگ مطمئن شوید. در صورتی که با فشار بر قسمت لبه بالایی دیگ، فاصله میان واشر درب و لبه درام تغییر کند، نشان دهنده وجود آسیب در بلبرینگ است.

خرابی شفت

گاهی صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن به دلیل خرابی شفت آبکش دستگاه است. این مورد نیاز به بررسی توسط تعمیرکار و تعمیر ماشین لباسشویی در منزل دارد.

خرابی کمک فنر

یکی دیگر از دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن خرابی کمک فنر است. اگر کمک فنر آسیب دیده یا ضعیف شده باشد، معمولا در دور تند و چرخش سریع، صدای بلندی ایجاد می شود. در صورتی که این مشکل برطرف نشود، احتمالا سایر قسمت های دستگاه نیز دچار آسیب شوند.

کمک فنر معمولا به قاب پایه و بیرون دیگ متصل شده که برای دسترسی به آن باید پنل جلویی یا عقب برداشته شود. این کمک فنر برای کاهش یا جذب ارتعاشات دیگ لباسشویی هنگام چرخش مورد استفاده قرار می گیرد. رفع مشکل در کمک فنر نیاز به بررسی دقیق توسط تعمیرکار ماهر دارد. امروزه تعمیر ماشین لباسشویی در تهران تنها با یک تماس شما امکان پذیر است.

خرابی سه نظام ماشین لباسشویی

گاهی صداهای بلند ماشین لباسشویی در چرخش سریع و دور خشک کن به علت خرابی سه نظام نگهدارنده درام ایجاد می شود. اگر سه شاخه سه نظام یا یکی از شاخه های آن دچار آسیب شود، دارم لنگر انداخته و ممکن است با دیگ فرعی یا هیتر برخورد کرد. این مشکل حتما نیاز به بررسی متخصصین حرفه ای دارد، زیرا لازم است چلیک و درام باز شده و سه شاخه نگهدارنده درام از نزدیک بررسی شود.

در صورت عدم رسیدگی به این مشکل احتمال آسیب به یاتاقان نیز وجود دارد و اگر لنگر درام بیش از حد بچرخد، هیتر نیز آسیب خواهد دید. به همین دلیل در صورت شنیدن هرگونه صدای غیر طبیعی و صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل حتما با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

تراز نبودن و رعایت تناسب بار ماشین لباسشویی

گاهی اوقات اگر لباسشویی شما تراز نباشد، در مرحله خشک کن که لباسشویی با دور تند کار می کند، دستگاه شما حرکت کرده و احتمالا صداهای غیرطبیعی خواهید شنید. برای رفع این مشکل حتما از تراز بودن لباسشویی خود مطمئن شوید.

علاوه بر این گاهی علت صدا دادن ماشین لباسشویی در درو خشک کن عدم رعایت توازن و تناسب بار ماشین لباسشویی است. این موضوع از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. صدای ماشین به دلیل وجود حجم لباس ها و یا وسایلی که درون جیب لباس ها موجود است، بیشتر شده که در چنین مواقعی، باید فرآیند شست‌و‌شو را متوقف کرده و با خاموش کردن دستگاه، لباس های زیاد را خارج کنید. اگر صدای ماشین لباسشویی کاهش نیافت، به سراغ بررسی سایر موارد رفته و برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل به طور جدی اقدام کنید.

خراب شدن یا ساییده شدن سیستم انتقال نیرو

خراب یا ساییده شدن سیستم انتقال نیروی دستگاه از دیگر علت های صدا دادن ماشین لباسشویی است. در این قسمت چرخ دنده هایی وجود دارد که در صورت معیوب و فرسوده شدن علاوه بر کاهش عملکرد دستگاه، باعث ایجاد علت صدای زیاد در دور خشک کن می شوند. تسمه ها نیز گاهی ممکن است دچار آسیب شده و صداهای نابه هنجاری ایجاد کنند.

در قسمت انتقال نیرو، ضربه گیر نیز کاربرد به سزایی داشته که کهنه و فرسوده شدن آن‌ها ممکن است باعث ایجاد صدای زیادی در دستگاه شود. به طور کلی، ضربه گیرها به نگه داشتن ماشین لباسشویی در هنگام چرخش تند و عملیات شستشو کمک می کنند. آسیب به این قسمت از دستگاه سبب ایجاد حالت پرش و لرزش و در نهایت باعث صدا دادن ماشین لباسشویی می شود. برای رفع این مشکلات و تعمیر ماشین لباسشویی در تهران بهتر است با تعمیرکاران متخصص و حرفه ای تماس بگیرید.

 

در پایان بحث

همان طور که گفتیم صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که احتمالا عیب یابی آن در خانه امکان پذیر نیست. اگر ماشین لباسشویی شما دچار اختلال و سر و صدای زیادی است می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل با نمایندگی های ما در آی سرویس تماس بگیرید.

مجموعه آی سرویس با هدف ارائه خدمات بهینه، در اولین فرصت تیم متخصص خود را برای بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی در منزل برای شما ارسال خواهد کرد.