آیا تا به حال پیش آمده که ماشین لباسشویی شما دچار نشتی یا آب دادن شود؟ علت این مشکل چیست؟ چطور باید آن را برطرف کرد؟ برای یافتن جواب این سوالات در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

معمولا رفع مشکل نشتی آب ماشین لباسشویی با هزینه های زیادی همراه است، اما خیلی از مواقع نیز با یک تعمیر ساده و ارزان امکان پذیر است. اما برای رفع این مشکل باید ابتدا علت نشتی را پیدا کنید، سپس برای تعمیر و رفع آن اقدام نمایید.

علت آب دادن ماشین لباسشویی و رفع آن

نشتی آب یا آب دادن دستگاه ماشین لباسشویی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد از جمله:

خرطومی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است.

نشت آب از کف ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، به عنوان مثال از جا درآمدن یا شکستگی لوله خرطومی.  با جا به جا کردن دستگاه، شیلنگ خرطومی تخلیه آب را بررسی کنید و از سالم بودن و محکم بودن آن مطمئن شوید.

دیگ ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

در صورتی که لباسشویی شما دچار نشتی است، دیگ، کاسه نمد و بلبرینگ آن را به خوبی بررسی کنید. بعضی از دیگ ها به مرور زمان بر اثر رسوب بیش از حد دچار زنگ زدگی و سوراخ شدن می شوند که در نهایت منجر به نشت آب در لباسشویی می شود. به همین دلیل بررسی و رفع این مشکل ضروری است.

پمپ تخلیه معیوب شده باشد.

پمپ تخلیه روی پولی خود یک لاستیک دارد که به دلیل پوسیدگی ممکن است باعث نشتی آب ماشین لباسشویی شود. بسیار از پمپ ها سوراخی دارند که اجازه می دهد آب از آن به صورت قطره قطره خارج شود. اگر مقدار زیاد یا حتی کمی آب در اطراف پمپ تخلیه دیده شود، احتمالا علت نشتی آب از ماشین لباسشویی، همین مساله است.

اگر متوجه شدید که دلیل ایجاد نشتی خرابی پمپ است، باید پمپ را عوض کنید. با باز کردن بخش جلو یا پشت ماشین، می توانید پمپ را ببینید. توجه داشته باشید که قبل از این کار، حتما ماشین لباسشویی را خاموش کرده و دوشاخه آن را از پریز خارج کنید.

مشکل از شیلنگ تخلیه خروجی آب باشد.

شیلنگ تخلیه خروجی آب در عقب ماشین لباسشویی قرار دارد. اتصالات شیلنگ باید بررسی شود تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید. ترک خوردگی یا گیر کردن یک جسم مانند جوراب نیز ممکن است باعث نشتی شیلنگ تخلیه آب شوند. همچنین اتصال شیلنگ به ماشین لباسشویی بسیار مهم است. اگر هر یک از مشکلات وجود داشت بهتر است یک شیلنگ جدید خریده و این مورد را رفع نمایید.

شلنگ ورودی آب دچار مشکل شده است.

شیلنگ ورودی آب، منبع تغذیه آب را به لوله کشی اصلی آب وصل می کند و در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد. ممکن است علت نشتی آب ماشین لباسشویی شما اشکال در شیلنگ ورودی آب باشد.

در صورتی که ماشین لباسشویی دچار نشتی است، شیلنگ های متصل به پشت دستگاه که به دو شیر آب سرد و گرم متصل اند را بررسی کرده و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بیش از حد محکم آن ها را محکم نبندید.

اگر این شیلنگ ها برداشته می شوند و دوباره در جای خود قرار می دهید، برای آن ها از یک واشر لاستیکی جدید استفاده کنید. زیرا ممکن است علت نشتی، این واشرها باشند.

فیلتر آب دستگاه دچار نشتی شده است.

شیلنگ های آب ماشین لباسشویی معمولا دارای یک توری به عنوان فیلتر هستند، اگر این توری کثیف شود و آب نتواند به راحتی از آن عبور کند، آب از کناره های آن که به ماشین لباسشویی متصل از خارج شده و باعث نشتی آب می شود. در صورتی آب دادن ماشین لباسشویی، حتما این فیلتر را چک کرده تا مطمئن شوید که مسدود نشده و اجازه می دهد آب به صورت کامل وارد ماشین لباسشویی شود.

تعمیر آب دادن ماشین لباسشویی

در این مطلب به تعدادی از دلایلی که ممکن است باعث آب دادن ماشین لباسشویی شوند، اشاره کردیم. بررسی این موارد تقریبا آسان است ولی تعمیر آن ها نیاز به تجربه و ابزار مناسب دارد. به همین دلیل اگر تخصص کافی ندارید، به هیچ عنوان دست به تعمیر نزنید. تکنسین های متخصص ما آماده تعمیر هرگونه مشکل و ایراد در انواع ماشین لباسشویی هستند و آموزش های لازم را در این زمینه دیده اند. در صورت بروز هر یک از مشکلات کافی با ما تماس گرفته، ما در سریع ترین زمان ممکن، نزدیکترین تعمیرکار خود را برای عیب یابی و رفع نشتی آب به محل سکونت شما ارسال خواهیم کرد.